תאור מקרים

ילד היפר אקטיבי, עקשן ורגזן מאד, אוהב ללכת יחף גם בחורף, מפחד מחושך .
בלילות סובל מנדודי שינה, מנחירות בגלל שקדים מנופחים שנוגעים אחד בשני, מתעורר מחלומות רעים, מזיע בעיקר בראשו.
לאחר שטופל בתרופה הומיאופתית, השקדים שלו קטנו עד כדי כך שבוטל הניתוח המתוכנן. נשימותיו ושנתו חזרו להיות שקטים ושלווים. נעלמה תופעת הזעת יתר בלילה. הילד נעשה רגוע יותר והתנהגותו ותפקודו היומי השתפרו מאוד.
קיבל Calcarea Carbonica
תאור המקרה על ידי המטופל :"תמיד סבלתי מדלקות , כאבי אוזניים וגרון שטופלו באנטיביוטיקה כמה פעמים בשנה. אני מייצר מוגלה בהירה מהאוזניים לאורך כל השנה. אני מצטנן עם לחץ בסינוסים וכאבי גרון ועיניים דומעות" .
לאחר קבלת התרופה ההומאופתית המתאימה למכלול הסימפטומים , נצפתה החמרה כצפוי במקרים כאלה. כעבור זמן קצר,החל המצב להשתפר: דלקות הסינוסים והגרון הופיעו בתדירות ובעוצמה פחותה ונמוכה יותר מ בעבר עד אשר נעלמו לחלוטין לאחר חודשיים. כמו כן נעלמו סימפטומים קטנים יותר בלשון, באוזניים, בפוליפים של האף ובגנגליונים של הצוואר.
קיבל Kali-iodatum
הסימפטומים שתוארו על ידי המטופלת :סובלת מכאבי ראש חזקים ביותר כמעט יומיומיים שמתחילים בכתף, עולים דרך הצוואר ומתרכזים בראש ובעין אחת. סובלת מנשיכת יתר של השיניים בעיקר בלילה שגורמת להתכווצות הלסת ולכאבים. בעיות עם המחזור החודשי ודלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן. מערכת העיכול לא סדירה עם נטייה לעצירות.
לאחר מתן התרופה המתאימה לכל המכאובים, כל הסימפטומים החלו להיחלש עד להיעלמותם הסופית .
קיבלה Cyclamen
אישה מבוגרת מאד, חברותית וללא בעיות פיזיות מיוחדות. עם זאת מנוטרלת מפעילות בגלל עייפות מתמשכת לאורך כל היום ברמה שלא יכולה לקום מהמיטה. סובלת מאד מקור בעיקר ברגלים בלילה ומהתכווצות שרירים ברגלים במיטה.
התרופה ההומאופתית שנבחרה פעלה מהר מאד והחזירה לה את הכוחות ואת שימחת החיים.
קיבלה Carb-v
תאור הסימפטומים : התקפי פאניקה; "פחד שמקורה בתוך הגוף" לפי הגדרתה. ברגע שאוכלת משהו "לא יכולה להוציא אותו יותר מהגוף". מרגישה כמו קלאוסטרופוביה של הגוף. התקפים של זרמים וחום למוח, דופק מהיר וגירודים בכל הגוף. תחושה של חסר אונים . אינה יכולה לסבול את חוסר השליטה. היא בהריון ומפחדת מהכאב של הלידה.
לאחר נטילת התרופה ההומיאופתית , הפכה ליותר חיובית ואינה מעלה יותר את אפשרות ההפלה. מסוגלת להימצא במקומות סגורים. במהלך שישה חודשי הטיפול היה צורך להעלות את מינון התרופה , לאחר תקופות של שיפור. לאחרונה ילדה תינוק בריא ושמח ומרגישה הרבה יותר טוב.
Aconite קיבלה
הסימפטומים שתוארו : מתקשה לשבת בלי לזוז בכיסא. לעיתים מרטיבה במיטה וסובלת מתיקים בעיניים. סדר וניקיון חשובים לה מאד. נעלבת בקלות, קשורה לחיות ובמיוחד לחתולים. מתאפיינת באחריות רבה ורגישות לאי צדק .
בתחילה , הטיפול ההומיאופתי לא השפיע בסימפטומים הפיזיים, אך הילדה הרגישה שמחה ומלאת גישה חיובית לחיים (לא רגיל אצלה). לאחר חודשיים הגיע המהפך והתחילה להיות רגועה ולהתרכז בלימודים. היום היא מהתלמידות הטובות בכיתה; אוהבת ומצליחה להכין שיעורי בית ולקרא להנאתה.
קיבלה Carc