שאלות נפוצות

כל אדם ובכל גיל , (גברים ונשים, מתינוקות ועד קשישים) הסובלים ממחלות חריפות או כרוניות . ההומיאופתיה מטפלת באדם ולא במחלות.

ההתייעצות הראשונית נמשכת עד שעתיים. בזמן זה המטופל מתבקש לתאר את הבעיות הספציפיות המטרידות אותו וכן את האספקטים הרגשיים האישיים והמנטאליים באופן כללי. תיאור זה נחוץ והכרחי לקבלת התמונה הסימפטומטית. סימפטום שנראה כאילו לא קשור או לא רלוונטי למטופל עשוי להיות חיוני לבחירת התרופה ההומיאופתית.

להומיאופתיה אין תרופות לסימפטומים ספציפיים כמו כאב ראש , נזלת, דלקת אוזניים וכדומה. המטופל מקבל תרופה אחת מסוימת האמורה לפתור את כל הסימפטומים. תרופה אחת זו מוצעת למטופל הספציפי תוך התייחסות למכלול האישי שלו.

לאחר הריאיון המטפל נעזר בתוכנה הומיאופתית ייחודית ועושה שקלול של כל הסימפטומים והמאפיינים האישיים ובוחר את התרופה היעילה ביותר.

על המטופל לצפות לתקופה קצרה של החמרה בסימפטומים ולאחר מכן התגברות באנרגיה הכללית, שיפור באיכות השינה ,ותהליך הדרגתי של שיפור בסימפטומים העיקריים.

התרופות מיוצרות ממינרלים; מהחי והצומח ועוברים תהליך שמרכיב האנרגיה משתחרת ממנו.

בהחלט לא. התרופות הללו בעיקרן הן אנרגיה. עוברות תהליך דילול עד שאין בהן כל מרכיב מעשי ועדייו פעילים בגופנו

זה רק מיתוס שהטיפול ההומיאופתי נמשך זמן רב. בפועל הוא מטפל במהירות במצבים דחופים כמו חום ,שלשולים, הקאות וכדומה. במקרים של היסטוריה ארוכה של מחלות כרוניות , זמן הטיפול תלוי במשך הזמן שהחולה סבל בטרם הגיע לטיפול הומיאופתי.

דיקור סיני והומיאופתיה שניהם טיפולים אנרגטיים. מומלץ לא להיות בשניהם בו זמנית שכן השילוב עלול להביא לתוצאות לא רצויות.

מספר תרופות רגישות להשפעות הקופאין. אבל מטופלים רבים עשויים לשאת צריכה נמוכה של קפה (כוס אחת ביום) ללא השפעות שליליות. יש אנשים הרגישים אפילו לכוס אחת ביום ומרגישים שהקפה ממריץ את מערכת העצבים ולכן הריפוי שלהם עלול להיפגע. במקרים אלו מומלץ להיתנזר מקפאין בתקופת הטיפול.

אם למטופל תחושה שלקפאין בכל צורה יש השפעה עליו, מומלץ להימנע מצריכת מוצרים אלו.

כללית מומלץ לא להיעזר באספרין או פאראסטמול המורידים את החום. חום הוא אחד המרכיבים של הריפוי העצמי של הגוף ולמעשה עוזר לגוף להתמודד עם הדלקות.